Wirtualne Lasy
| Dodaj do ulubionychUstaw stronę www.lasy.pl jako stronę startową |27 I. Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław |
 [ Menu Główne Linków | Dodaj Link | Nowe | Popularny | Najwyższa ocena | Losowo ]

Główna / /

Sortuj Linki wg: Tytuł (A\D) Data (A\D) Ocena (A\D) Popularności (A\D)
Strony aktualnie posortowane wg: Tytuł (od A do Z)


  Popularny
Opis: Witamy serdecznie! Jesteśmy firmą działającą od ponad ćwierć wieku w szeroko pojętej branży drzewnej, a uściślając w ciesielstwie. Naszą specjalnością są pokrycia dachów gontami drewnianymi własnego wyrobu, budowa oraz renowacja domów z bala litego systemem podlaskim, wykonawstwo konstrukcji więźby dachowej, różnego rodzaju obiekty architektury ogrodowej a także zabudowa wnętrz. Regionem z którego się wywodzimy jest Lubelszczyzna i spuścizna po staropolskich lubelskich cieślach widoczna jest w pewnym stopniu w naszej działalności. W naszej pracy staramy się łączyć tradycyjne staropolskie rozwiązania ciesielskie i wieloletnie doświadczenie z rozwiązaniami technicznymi oraz architektonicznymi ostatnich lat. Gorąco zapraszamy do bardziej szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.
Dodany: 14-Feb-2010 Wizyt: 2401
Oceń tą stronę

Rezerwat "Cisy Staropolskie" im. Leona Wyczółkowskiego  Popularny
Opis: Rezerwat "Cisy Staropolskie" im. Leona Wyczółkowskiego jest najstarszym rezerwatem w Polsce i drugi pod tym względem w Europie. W roku 2002 minęło 175 lat od chwili jego założenia. Z roku 1827 pochodzi notatka odnaleziona przez niemieckiego przyrodnika Conventza o "surowej ochronie" uroczyska "Ziesbusch" w nadleśnictwie Wierzchlas. Tak wczesna ochrona odegrała znaczącą rolę, ponieważ najliczniejsze skupisko cisa na stanowisku naturalnym w Europie zostało uratowane i przetrwało do czasów obecnych.

W czasie niemieckiej okupacji oficjalnie rezerwat również podlegał ochronie. Największy rezerwat cisa w Polsce objęty został prawnie ochroną ścisłą 16 lipca 1956 roku.

Dla podkreślenia zasług i oddania należnego hołdu Leonowi Wyczółkowskiemu, niezrównanemu odtwórcy przyrody polskiej umiłowany przez niego "święty gaj", ulubione miejsce pracy przez wiele lat, nazwano imieniem wielkiego artysty. Powstało tu ponad 100 jego prac, w których z mistrzostwem utrwalił najokazalszego cisa nazywanego przez niego "Chrobrym",oraz "sosny bliźniaczki", pojedyncze drzewa, fantazyjnie powykręcane pnie cisów i inne szczegóły rezerwatu.
Dodany: 04-Jan-2006 Wizyt: 3562 Ocena: 9.5 (2 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Szczegóły

"LAS BLIŻEJ NAS" - ścieżka edukacyjna nadleśnictwa Ramuki  Popularny
Opis: Leśna Ścieżka Edukacyjna Nadleśnictwa Nowe Ramuki położona jest w lesie otaczającym miejscowość Nowa Kaletka. Wytyczona została w kształcie pętli co ułatwia chętnym do jej zwiedzenia powrót w zacisze domowe. Trasa biegnie przez drzewostany w których prowadzona jest normalna gospodarka leśna,a umieszczone na niej poszczególne punkty dydaktyczne mają za zadanie przybliżyć zwiedzającym problematykę i złożoność działalności leśników. Rolą ścieżki jest również wzbudzenie zainteresowania przyrodą poprzez wyeksponowanie ciekawszych jej elementów nie zawsze dostrzeganych. Przebycie Ścieżki nie wymaga zużycia wielkiej energii. Bez problemów może ją przejść zarówno przedszkolak jak i osoba w podeszłym wieku. Około 3 kilometrową trasę można przebyć już w czasie 30 minut; rozmieszczone co jakiś czas ławeczki zachęcają do spokojnego wypoczynku na łonie natury, a dokładnie w połowie drogi ustawiono dodatkowo stoliki. Przy pewnej dozie szczęścia podczas wędrówki można tu spotkać jednego z większych przedstawicieli zwierząt występujących w polskich lasach jakim jest Jeleń europejski. Do rzadkości nie należy też spotkanie z sarną czy wiewiórką, a śpiew ptaków towarzyszący wędrówce nie milknie nawet w zimie. Entuzjaści świata roślin też znajdą po drodze ciekawe obiekty (niektóre bardzo rzadkie). Ścieżkę szczególnie polecamy młodzieży szkolnej jako obiekt, gdzie człowiek nie tyle przyrodę poznaje, co poznawać się ją uczy. Może pomóc w tym przewodnik, który oprowadzi wycieczkę (po uprzednim uzgodnieniu z Nadleśnictwem Nowe Ramuki - tel. 5133810 lub Leśnictwem Dzierzguny - tel. 5133812). Zapraszamy więc do spaceru, a las niech użyczy Wam swoich bogactw.
Dodany: 15-Feb-2004 Wizyt: 3534 Ocena: 5.7 (3 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Szczegóły

"LAS OLSZTYN" Sp. z o. o.  Popularny
Opis: "Las Olsztyn" prowadzi działalność gospodarczą zgodnie z Koncesją nr 78 Ministerstwa Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 17.09.96r., której podstawę stanowi skup, przetwórstwo i eksport produktów pozyskiwanych z naszych lasów i pól. Największą pozycję zajmuje dziczyzna
Dodany: 13-May-2001 Wizyt: 4469 Ocena: 10.0 (2 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Szczegóły

"Max" Marek Malinowski  Popularny
Opis: Szanowni Państwo ! Mamy przyjemność przedstawić krótką charakterystykę firmy "Max" Marek Malinowski. Początki naszego handlu sięgają roku 1949, kiedy to senior Henryk Malinowski będąc małym chłopcem wyruszył na rynek w Jaszunach pod Wilnem sprzedawać płody rolne. W kolejnych latach rozwój przedsiębiorczości został jednak zahamowany na skutek nieprzychylnych Polakom na Wileńszczyźnie decyzji ówczesnej władzy. W PRL-u również nie było sprzyjającego klimatu na prywatną inicjatywę i dopiero w roku 1989 firma nabrała realnych kształtów. Rozpoczęliśmy jako hurtownia kosmetyków, a obecnie oferujemy szeroki asortyment artykułów chemicznych, kosmetycznych, higienicznych i wiele innych. Oprócz handlu służymy fachową pomocą w zakresie sadzenia i pielęgnacji lasów, wykorzystania energii słonecznej i zakładania oraz prowadzenia pasiek. W tej działalności pomaga nam zespół młodych, wykształconych pracowników. Zapraszamy do kontaktów telefonicznych, do spotkań, do współpracy.
Dodany: 29-Nov-2003 Wizyt: 3957 Ocena: 10.0 (1 Głos)
Oceń tą stronę | Szczegóły

::PRZYRODA:: - Forum Dyskusyjne Przyrodników  Popularny
Opis: to doskonałe miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiązywania problemów i wszystkiego co tylko związane z przyrodą i jej ochroną. Forum podzielone jest na kategorie tematyczne m.in. ptaki, ssaki, nietoperze, płazy i gady, owady, rośliny, ochrona przyrody. Istnieje również specjalna kategoria "zagadki" gdzie łączona jest świetna zabawa z edukacją przyrodnicza na wysokim poziomie! serdecznie zapraszamy
Dodany: 14-Oct-2003 Wizyt: 5057 Ocena: 9.1 (19 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Szczegóły

::Towarzystwo Przyrodnicze Bocian::  Popularny
Opis: Serwis przyrodniczy TP Bocian. Forum dyskusyjne Przyroda, aktualności przyrodnicze, akty prawne dotyczące ochrony przyrody, Elektroniczny Biuletyn Przyrodniczy Kraska, Klinika dla nietoperzy, Projekty ochrony kraski, płomykówki, nietoperzy, bociana, uszatki i wiele więcej. Znajdziesz tu najświeższe informacje z zakresu ochrony przyrody, rysunki, zdjęcia, opisy zwierząt i roślin. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Dodany: 18-Jun-2003 Wizyt: 7656 Ocena: 9.2 (41 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Szczegóły

A.Gregorczyk - j. niemiecki, tłumaczenia specjalistyczne  Popularny
Opis: Solidny tłumacz języka niemieckiego w dziedzinach: leśnictwo, drewno, meble, ochrona środowiska, ekologia, turystyka. Certyfikat ZMP Instytutu Goethego z 3 ocenami bardzo dobrymi.
Dodany: 21-May-2005 Wizyt: 3387
Oceń tą stronę

Absolwenci z Milicza  Popularny
Opis: Wszystkich zainteresowanych losami Pierwszych Absolwentów TL w Miliczu (i nie tylko ) odsyłamy do nowopowstałej strony poswięconej historii tej nie istniejacej juz w dawnej formie szkole i ludziom z nia związanych.
Dodany: 08-Jan-2006 Wizyt: 3563
Oceń tą stronę

AgroLas Co  Popularny
Opis: -
Dodany: 09-Feb-2001 Wizyt: 4718 Ocena: 9.7 (3 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | SzczegółyWybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38   [ Następna strona >> ]

Menu Główne

Przegląd Leśniczy

On-line w portalu
Gości anonimowych: 13
Użytkowników: 0


Nie jesteś zalogowany jako użytkownik.
Ale możesz się zarejestrować lub zalogować klikając tutaj

Polecamy

Koło Łowieckie Żubr w Szczecinie
DRWAL - Pismo przedsiębiorców leśnych


Dla użytkowników

Zagrożenie pożarowe lasów


Serwis praca.lasy.pl

ZESPÓŁ REDAKCYJNY: administracja portala Zbigniew Gurgul, Blok "Motto dnia" , Encyklopedie Łukasz Ulbrych