Wirtualne Lasy
| Dodaj do ulubionychUstaw stronę www.lasy.pl jako stronę startową |19 I. Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz |
 [ Menu Główne Linków | Dodaj Link | Nowe | Popularny | Najwyższa ocena | Losowo ]

Kategoria: 8. Inne strony leśne, przyrodnicze, ...

Sortuj Linki wg: Tytuł (A\D) Data (A\D) Ocena (A\D) Popularności (A\D)
Strony aktualnie posortowane wg: Tytuł (od A do Z)


Rezerwat "Cisy Staropolskie" im. Leona Wyczółkowskiego  Popularny
Opis: Rezerwat "Cisy Staropolskie" im. Leona Wyczółkowskiego jest najstarszym rezerwatem w Polsce i drugi pod tym względem w Europie. W roku 2002 minęło 175 lat od chwili jego założenia. Z roku 1827 pochodzi notatka odnaleziona przez niemieckiego przyrodnika Conventza o "surowej ochronie" uroczyska "Ziesbusch" w nadleśnictwie Wierzchlas. Tak wczesna ochrona odegrała znaczącą rolę, ponieważ najliczniejsze skupisko cisa na stanowisku naturalnym w Europie zostało uratowane i przetrwało do czasów obecnych.

W czasie niemieckiej okupacji oficjalnie rezerwat również podlegał ochronie. Największy rezerwat cisa w Polsce objęty został prawnie ochroną ścisłą 16 lipca 1956 roku.

Dla podkreślenia zasług i oddania należnego hołdu Leonowi Wyczółkowskiemu, niezrównanemu odtwórcy przyrody polskiej umiłowany przez niego "święty gaj", ulubione miejsce pracy przez wiele lat, nazwano imieniem wielkiego artysty. Powstało tu ponad 100 jego prac, w których z mistrzostwem utrwalił najokazalszego cisa nazywanego przez niego "Chrobrym",oraz "sosny bliźniaczki", pojedyncze drzewa, fantazyjnie powykręcane pnie cisów i inne szczegóły rezerwatu.
Dodany: 04-Jan-2006 Wizyt: 3553 Ocena: 9.5 (2 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link' | Szczegóły

"LAS BLIŻEJ NAS" - ścieżka edukacyjna nadleśnictwa Ramuki  Popularny
Opis: Leśna Ścieżka Edukacyjna Nadleśnictwa Nowe Ramuki położona jest w lesie otaczającym miejscowość Nowa Kaletka. Wytyczona została w kształcie pętli co ułatwia chętnym do jej zwiedzenia powrót w zacisze domowe. Trasa biegnie przez drzewostany w których prowadzona jest normalna gospodarka leśna,a umieszczone na niej poszczególne punkty dydaktyczne mają za zadanie przybliżyć zwiedzającym problematykę i złożoność działalności leśników. Rolą ścieżki jest również wzbudzenie zainteresowania przyrodą poprzez wyeksponowanie ciekawszych jej elementów nie zawsze dostrzeganych. Przebycie Ścieżki nie wymaga zużycia wielkiej energii. Bez problemów może ją przejść zarówno przedszkolak jak i osoba w podeszłym wieku. Około 3 kilometrową trasę można przebyć już w czasie 30 minut; rozmieszczone co jakiś czas ławeczki zachęcają do spokojnego wypoczynku na łonie natury, a dokładnie w połowie drogi ustawiono dodatkowo stoliki. Przy pewnej dozie szczęścia podczas wędrówki można tu spotkać jednego z większych przedstawicieli zwierząt występujących w polskich lasach jakim jest Jeleń europejski. Do rzadkości nie należy też spotkanie z sarną czy wiewiórką, a śpiew ptaków towarzyszący wędrówce nie milknie nawet w zimie. Entuzjaści świata roślin też znajdą po drodze ciekawe obiekty (niektóre bardzo rzadkie). Ścieżkę szczególnie polecamy młodzieży szkolnej jako obiekt, gdzie człowiek nie tyle przyrodę poznaje, co poznawać się ją uczy. Może pomóc w tym przewodnik, który oprowadzi wycieczkę (po uprzednim uzgodnieniu z Nadleśnictwem Nowe Ramuki - tel. 5133810 lub Leśnictwem Dzierzguny - tel. 5133812). Zapraszamy więc do spaceru, a las niech użyczy Wam swoich bogactw.
Dodany: 15-Feb-2004 Wizyt: 3526 Ocena: 5.7 (3 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link' | Szczegóły

::PRZYRODA:: - Forum Dyskusyjne Przyrodników  Popularny
Opis: to doskonałe miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiązywania problemów i wszystkiego co tylko związane z przyrodą i jej ochroną. Forum podzielone jest na kategorie tematyczne m.in. ptaki, ssaki, nietoperze, płazy i gady, owady, rośliny, ochrona przyrody. Istnieje również specjalna kategoria "zagadki" gdzie łączona jest świetna zabawa z edukacją przyrodnicza na wysokim poziomie! serdecznie zapraszamy
Dodany: 14-Oct-2003 Wizyt: 5047 Ocena: 9.1 (19 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link' | Szczegóły

AgroWeb Poland  Popularny
Opis: AgroWeb Poland jest częścią sieci AgroWeb CEE Network - sieci, która pozwala połączyć się ze stronami domowymi instytucji rolniczych i leśnych oraz dotrzeć do informacji związanych z rolnictwem, żywnością i rozwojem wsi, a także leśnictwem w 20 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

(Wystarczy wybrać dowolny kraj w okienku Quick jump to )

Zapraszamy do korzystania z AgroWeb Poland.
Dodany: 11-Aug-2003 Wizyt: 3613
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link'

Akty prawne dotyczące ochrony przyrody  Popularny
Opis: Zbiór pełnych tekstów aktów prawnych związanych z przyrodą (ochrona przyrody, lasy, łowiectwo, prawo wodne, prawo ochrony środowiska, turystyka, informacja publiczna, zamówienia publiczne, europejskie konwencje przyrodnicze)
Dodany: 20-Feb-2002 Wizyt: 6210 Ocena: 9.3 (14 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link' | Szczegóły

Akty prawne dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Polsce  Popularny
Opis: -
Dodany: 20-Apr-2001 Wizyt: 4024 Ocena: 10.0 (1 Głos)
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link' | Szczegóły

Atlas grzybów Pasma Podhalańskiego  Popularny
Opis: Atlas grzybów Pasma Podhalańskiego
Dodany: 06-Feb-2001 Wizyt: 6243 Ocena: 9.4 (34 Ilość głosów: )
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link' | Szczegóły

Atlas roślin  Popularny
Opis: W chwili obecnej znajdziesz tu strony z ilustracjami 390 gatunków. -------------------------------------------------------------------------------- Skorowidz nazw polskich Skorowidz nazw łacińskich Skorowidz systematyczny Rośliny wskaźnikowe pór roku Nowości Co teraz kwitnie? Celem tego atlasu jest dostarczenie ilustracji i informacji wspomagających oznaczanie gatunków roślin. Atlas znajduje się w ciągłym rozwoju. Jeśli teraz nie spełnia Twoich oczekiwań powróć proszę za czas jakiś ...
Dodany: 22-Aug-2002 Wizyt: 6445
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link'

Atlas zalewowych obszarów Odry  Popularny
Opis: Na początku lat 90-tych XX wieku, obszar Odry w geograficznym centrum Europy zyskuje znów na politycznym znaczeniu. Również dla gospodarki, komunikacji, a także ochrony przyrody, dolina Odry w kierunku północno-południowym oraz wschodnio-zachodnim jest ważnym korytarzem. Wiążą się z tym nowe programy zabudowy w celach żeglugowych, uzupełnione przez plany budowy kanału łączącego z Dunajem. Jednak najwięcej uwagi, od czasów wielkiej powodzi w lecie 1997 roku, poświęca się ochronie przed powodziami. Ochrona przyrody widzi w tych planach zagrożenie dla najwartościowszych bogactw naturalnych Odry. Materiały mające służyć jako podstawa podejmowania decyzji o rozbudowie wykazują wiele deficytów. Dane dotyczące stanu doliny rzeki Odry, narażonej na wpływ takich programów są w sąsiadujących państwach niespójne i pełne luk.
Dodany: 07-Mar-2004 Wizyt: 3504
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link'

Bagna.pl - serwis mokradłowy  Popularny
Opis: Wszystko o bagnach, mokradłach i ich ochronie.
Dodany: 03-Dec-2004 Wizyt: 3719
Oceń tą stronę | Zgłoś 'pusty link'Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   [ Następna strona >> ]

Menu Główne

Przegląd Leśniczy

On-line w portalu
Gości anonimowych: 15
Użytkowników: 0


Nie jesteś zalogowany jako użytkownik.
Ale możesz się zarejestrować lub zalogować klikając tutaj

Polecamy

Koło Łowieckie Żubr w Szczecinie
DRWAL - Pismo przedsiębiorców leśnych


Dla użytkowników

Zagrożenie pożarowe lasów


Serwis praca.lasy.pl

ZESPÓŁ REDAKCYJNY: administracja portala Zbigniew Gurgul, Blok "Motto dnia" , Encyklopedie Łukasz Ulbrych